Ko der zināt par dzīvokļa ķīlas kredītiem?

Posted on

Procentu likmes un atmaksas nosacījumi kredītiem pret dzīvokļa ķīlu!

  • Atcerieties, ka procentu likmes kredītiem pret zemes ķīlu var būt robežās sākot no 7 līdz 25% gadā;
  • Svārstību apmērs ir atkarīgs no konkrētās kompānijas noteikumiem, kredīta termiņa un apmēra, taču līdzīgi kā jebkuru aizdevumu arī kredītu pret dzīvokļa ķīlu jācenšas atmaksāt iekļaujoties līguma termiņā;
  • Ņemiet vērā, ka palielinot kredīta termiņu samazinās ikmēneša maksājums, taču būtiski pieaug kopējā summa, kas būs jāatmaksā aizdevējam visā līguma darbības periodā. Esiet atbildīgi par saviem maksājumiem – rūpīgi aprēķiniet savas atmaksas iespējas.

Slēdzot līgumu par kredītu pret dzīvokļa ķīlu – klientiem parasti tiek piedāvāti divi atmaksas varianti – izvēlieties sev izdevīgāko un piemērotāko!

  • izlīdzinātais maksājums (katru mēnesi Jums būs jāmaksā vienāda naudas summa, kas ietver daļēju pamatsummas atmaksu un procentu likmes)
  • pieaugošais maksājums (kredīta atmaksas periodā Jums būs jāmaksā tikai procentu maksājumi, savukārt termiņa beigās 1 vai 2 maksājumos ir jāatlīdzina visa pamatsumma).

Aizņemieties kredītu pret ķīlu, ja pilnībā atbilstiet visiem kredīta līguma nosacījumiem. Nesagādājiet sev liekas parādsaistības – centieties atmaksāt kredītu paredzētajā termiņā. Ļoti daudzi cilvēki aizņemas nepārdomāti un neapdomīgi – tādā veidā sabojā gan savu kredītvēsturi, gan rada lielus parādus.

Kredīts pret ķīlu ir ieteicams tikai tiem debitoriem, kuriem pieder ķīla, lai neparedzētos un steidzamos dzīves brīžos varētu saņemt nepieciešamos līdzekļus, piemēram, mācību maksas segšanai vai citiem, lielākiem plāniem.

Kredīts pret ķīlu ir pieejams jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, kurai piederošais īpašums (zeme, māja, ēka, dzīvoklis, biroja telpa) atrodas Latvijas Republikas teritorijā. Turklāt kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu var saņemt arī gadījumā, ja īpašums ir mantots, nav privatizēts vai nav reģistrēts zemesgrāmatā. Izmantojiet iespēju – nepieciešamības gadījumā aizņemieties izdevīgi un droši.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.