Eiropas bagātākās valstis

Posted on

Eiropā ir daudz bagātas un ietekmīgas valstis, kas īstenojot dažādus pasākumus, atbalsta ekonomiski mazāk attīstītās valstis. Kuras tad ir tās bagātākās valstis Eiropā un pēc kādiem kritērijiem to var noteikt? Valsts bagātība tiek mērīta, skatoties pēc tās IKP uz vienu iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka kopējo valsts IKP izdala uz valsts iedzīvotāju skaitu un rezultātā iegūst vidējo IKP uz vienu iedzīvotāju.

Bagātāko valstu sarakstā ir iekļuvušas tādas valstis kā Beļģija, Vācija un Īslande, kuram IKP uz vienu iedzīvotāju ir mazliet zem 40 000 ASV dolāru. Vācija savu bagātību ieguvusi, jo ir industrializēta un attīstīta valsts, kas nodrošina daudz vakances saviem darbiniekiem. Vācijas eksports ir ļoti labi attīstīts un tā ir vadošā automašīnu ražošanas valsts Eiropā. Vācija ražo Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW un Audi markas automašīnas. Savukārt Īslande savu vietu pie Eiropas bagātākajām valstīm ir nopelnījusi tāpēc, ka tā ir maza valsts ar maz iedzīvotajiem un galvenais valsts peļņas avots ir zvejniecība un zivju eksports. Beļģija ir ļoti industrializēta valsts. Tās sniegtie pakalpojumi ir vislabākie visā pasaulē. Tālāk sarakstā pie Eiropas bagātākajām valstīm iekļūst Īrija, Nīderlande un Zviedrija, kurām IKP pārsniedz 40 000 ASV dolārus uz vienu iedzīvotāju. Īrija ir attīstīta valsts, kuras ekonomika ir neliela.

Tomēr Ekonomika ir balstīta uz eksportu un tirdzniecību, kas arī ievieto šo valsti pie Eiropas bagātāko valstu saraksta. Savukārt Zviedrija ir augsti attīstīta valsts, kas lielāko daļu IKP iegūst, izmantojot augstas tehnoloģijas un zināšanas. Taču Zviedriem patīk ražot pārtiku savam patēriņam, tāpēc arī lauksaimniecība ir attīstīta Zviedrijā. Nīderlande ir ekonomiski atvērta valsts, kas ir ļoti attīstīta valsts. Pat nozares, kas citās valstīs vēl netiek izskatītas, tagad tiek attīstītas Nīderlandē. Naftas attīrīšana, pārtikas pārstrāde un tamlīdzīgas nozares nes lielu peļņu Nīderlandei. Tālāk sarakstā ir Austrija, kuras IKP uz vienu cilvēku ir 42589 ASV dolāru. Austrija ir viena no attīstītākajām valstīm Eiropā un tomēr neaizmirst arī par lauksaimniecību, kas veido lielu daļu no valsts IKP. Nākamā sarakstā ir Šveice, kuras IKP mazliet pārsniedz 44 000 ASV dolārus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.