Ātrais kredīts no 18 gadiem

Posted on

NaudaKā jau mēs visi zinām, ātrie kredīti ir ļoti populārs kredītu veids ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Šie aizdevumi mums piedāvā aizņemties situācijās, kad ir nepieciešama pat pavisam neliela naudas summa un to spēsim atmaksāt jau vien mēneša laikā, šīs situācijas var būt ļoti dažādas, bet galvenokārt šie aizdevumi ir paredzēti neparedzētiem izdevumiem.

Šie kredīti var būt ļoti noderīgi un izdevīgi daudzās situācijās, tomēr ne visi šos kredītus var saņemt. Lai arī Latvijas Republikā ir noteikts, ka personas, kuras, sasniegušas 18 gadu vecumu, var aizņemties kredītus bez īpašiem ierobežojumiem, ātro kredītu kompānijas ir vienojušās par vecuma ierobežojuma ieviešanu un tas ir noteikts kā 20 gadi. Šāds ierobežojums nav visiem aizdevējiem, bet lielākā daļa to pielieto. Pirms vairākiem gadiem, šādu noteikumu nebija un ātros kredītus varēja saņemt jau no 18 gadiem teju visur, bet ar laiku ir izveidoti šie noteikumi, kuri ierobežo iespējas aizņemties jauniešiem.

Aizdevēji šo ierobežojumu ir ieviesuši, jo nonākuši pie secinājumiem, ka jaunieši līdz 20 gadu vecumam vēl nav pietiekoši uzticami, nav guvuši pietiekošu dzīves pieredzi, lai varētu pieņemt atbildīgu un pārdomātu lēmumu par aizņemšanos. Arī tas, ka šajā vecumā ne visi jau ir patstāvīgi un pelnoši ir faktors, kura dēļ aizdevēji izvēlas atteikt iespēju aizņemties šādos gadījumos. Tas gan nav taisnīgi pret tiem, kas jau 18 gadu vecumā ir patstāvīgi un atbildīgi, galu galā, daudziem jauniešiem šajā vecumā jau ir darbs, ģimene un ir tieši tikpat atbildīgi kā jebkurš cits.

Par cik, joprojām ir aizdevēji, kuri piedāvā ātro kredītu arī no 18 gadu vecuma, iespējas aizņemties joprojām pastāv, tās tikai var nākties ilgāk pameklēt. Bet, pateicoties internetā pieejamajai informācijai ir gana viegli atrast arī šīs iespējas un tad atliek tās tikai izmantot. Galvenais šādās situācijās ir izmantot šo iespēju aizņemties atbildīgi, zināma taisnība jau ir arī aizdevējiem, kuri ir noteikuši šo 20 gadu ierobežojumu. Ja jauniešiem ir šāda iespēja aizņemties tik ātri un ērti, tad paaugstinās iespēja, ka šos kredītus var paņemt bez patiesa pamatojuma. Šādos gadījumos ir liels risks jauniešiem sabojāt savu finansiālo situāciju jau jaunībā un to var būt ļoti sarežģīti atjaunot.

Protams, iespēja aizņemties vēl negarantē pozitīvu atbildi. katrs aizdevējs izvērtē katru pieteikumu individuāli. Arī tie aizdevēji, kuri piedāvā kredītus jau no 18 gadu vecuma izvērtē šos pieteikumus un pieņem lēmumu aizdot vai nē, balstoties uz izvērtēšanas rezultātiem. Jaunieši, kuri nestrādā, nav īpašu ienākumu vai citu iespēju atmaksāt aizdevumu, jau ir sabojāta kredītu vēsture, šie jaunieši var pieteikties, bet iespēja, ka saņems kredītu, ir tuvu nullei. Arī aizdevēji, kuri piešķir kredītus no 18 gadiem pievērš pastiprinātu uzmanību šiem jauniešiem, aizdodot bez pietiekoša pamatojuma, šis aizdevējs riskē ar saviem līdzekļiem. Līdz ar to, saņemt šādu kredītu pat ja tas tiek piedāvāts nebūt nav tik vienkārši.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.