Finanšu mērķi katra dzīvē

Posted on

Es ļoti ticu tam, ka esmu savas dzīves vadītājs. Ka man ir kaut kāda izvēle, kas liek man, kontrolējot savu rīcību, justies šajā milzum daudziem kārdinājumiem pilnajā pasaulē puslīdz droši, nepazūdot svešos aicinājumos un dzīves gudrībās. Protams, man bija jāiziet cauri dažādiem dzīves posmiem, arī tiem, kad „Es, bērniņš, mazs būdams, Klausu jaunu, klausu vecu”, lai tagad, „Jaunu, vecu klausīdam(i)s, Es pats topusūtītāj(i)s”. Respektīvi, bērnība un jaunība ir domāta tam, lai mācītos no citiem, kopētu, darītu „kā viņi”, līdz atrodi savu īpašo aicinājumu, un nesūtīti dodies tam pretī. Šajā sakarībā man rodas jautājums: kas ir tā cilvēku masa, uz kuru ir vērsta Ķīnas valdošo ekonomistu tiekšanās izdalīt lētus kredītus? Loģiski spriežot, uz jaunajiem. Un taisnība ir gan vieniem, gan otriem: pieredzējušie domā, ka zina, kurp jādodas, jaunie uzticīgi seko.

Bet kā paliek ar jūtām, kas arī nosaka mūs kā cilvēkus? Varbūt tiem, kuri jautā, kā spēt risināt savu vajadzību apmierināšanu, jāatbild – ar pilna spektra cilvēka kapacitāti, iesaistot gan prātu, gan jūtas. Šeit un tagad, analizējot vajadzības un vēlmes, sabalansējot tās un, rotājoties kā rīta saulītei pavasara rasā, dzīvot pilnasinīgi, drosmīgi ejot pretī savam ceļam.

Tu jautāsi: kāds nu šim visam ir sakars ar materiālo pasauli, kuras uzlabojumus Tu neapšaubāmi gaidi. Bet es atbildēšu: vari būt mierīgs. Ja Tev ir parādījies mērķis, tas nozīmē, ka kaut kas ir mainījies. Un, visticamāk, garīgajā pasaulē. Ja garīgums pastāv pats par sevi, tad viss pārējais turpina būt tādā kā paralēlā plāksnē, tikai ar drošu pārliecību, ka tam visam ir pamats (mīlestība, bērni, ģimene, jūtas, vecums, jebkas pozitīvais, kas Tevi motivē). Tad nu tikai jāpārliecinās, vai kārotais kredīts (mājai, ledusskapim, divritenim) ir paša izvēle vai kāda spiests lēmums. No savas pieredzes vērtējuma, materiālā bāze dzīvē ir svarīga, taču tā neaizstāj cilvēcisko siltumu, tieksmi pēc mīlestības, patvēruma un radošas paša izpausmes. Lai Tev izdodas!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.