Kā gudri rīkoties ar naudu?

Posted on

NaudaNauda nav svarīgākais mūsu dzīvē, taču ekonomiski un gudri rīkoties ar naudu būtu jāmāk katram cilvēkam, jo dzīvē var būt dažādas situācijas un laika periodi, kad naudas līdzekļu ir izteikti maz. Gudri rīkoties ar naudu vajadzētu iemācīt bērniem jau mazotnē. Izteikts paraugs šajā jautājumā katrai atvasei noteikti būs ģimene, tas, kādas attiecības un attieksme, pret naudu valda tajā.

Mēs paši arī nākam katrs no savas, varbūt no citiem atšķirīgas ģimenes, tāpēc mūsu attieksme pret naudas attiecībās nāk no mūsu mazotnes, kurus, visticamāk mēs apzināti vai neapzināti “pārnesam” savā ģimenē un nododam saviem bērniem.

Mūsdienās sākums noteikti ir maziņie ikdienas ienākumi bērniem, – mūsu dotā kabatas nauda, radu un draugu uzdāvinātā nauda, vai saņemtā nauda par veiktajiem darbiņiem. Jebkurā gadījumā svarīgi būtu bērnam iemācīt gudri rīkoties ar naudu jau bērnībā. Ja dodat regulāru kabatas naudu, tad noteikti vajadzētu izrunāt ar bērnu kā šo naudu tērēt. Nevajadzētu gan uzspiest savu viedokli, jo jūs taču dodat savam bērnam viņa kabatas naudu, bet mēģināt idejiski vērst domas uz pārdomātiem pirkumiem. Visticamāk, ka bērna domas par pirkumiem atšķirsies no jūsējām, taču tas nav svarīgākais, svarīgākais bērnam iemācīties gudri rīkoties ar naudu.

Ja šī lieta jau bērnībā pareizi “ielikta pūrā”, visticamāk jums pieaugot, naudas lietas nesagādās problēmas. Ja arī nebūsiet ļoti pārticis, tad ikmēneša rēķiniem un pārējiem izdevumiem, gudri rīkojoties ar naudu, noteikti pietiks. Esiet gudrs un rīkojieties ar naudu gudri, lai būtu nauda un nebūtu lieki jāņem kredīti. Ja arī jāņem kredīti, tad ņemiet, bet centieties ar naudu rīkoties gudri un aizņemieties atbildīgi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.